Sabtu, 29 Oktober 2016 | 11:36am

Keputusan Grand Prix Motosikal Malaysia 2016

PELUMBA MotoGP, Valentino Rossi pada sesi latihan bebas di di Litar Antarabangsa Sepang. - Foto Osman Adnan
PELUMBA MotoGP, Valentino Rossi pada sesi latihan bebas di di Litar Antarabangsa Sepang. - Foto Osman Adnan

SEPANG: Berikut adalah keputusan Grand Prix Motosikal Malaysia 2016 di Litar Antarabangsa Sepang, di sini hari ini:

Sesi Latihan Bebas 3:

MOTO3:

1. Brad Binder (RSA) Red Bull KTM Ajo dua minit 14.690 saat

2. Jakub Kornfeil (CZE) Drive M7 SIC Racing Team 2:14.696s

3. Francesco Bagnaia (ITA) Pull & Bear Aspar Mahindra Te 2:14.782s

4. Fabio Quartararo (FRA) Leopard Racing 2:14.874s

5. Joan Mir (SPA) Leopard Racing 2:14.913s

6. Jorge Navarro (SPA) Estrella Galicia 0,0 2:14.950s

7. Jorge Martin (SPA) Pull & Bear Aspar Mahindra Te 2:15.395s

8. Marcos Ramirez (SPA) Platinum Bay Real Estate 2:15.418s

9. Lorenzo Dalla Porta (ITA) SKY Racing Team VR46 2:15.462s

10. Andrea Migno (ITA) SKY Racing Team VR46 2:15.502s

11. Bo Bendsneyder (NED) Red Bull KTM Ajo 2:15.517s

12. Nicolo Bulega (ITA) SKY Racing Team VR46 2:15.527s

13. Maria Herrera (SPA) MH6 Team 2:15.534s

14. Hiroki Ono (JPN) Honda Team Asia 2:15.542s

15. Livio Loi (BEL) RW Racing GP BV 2:15.811s

16. Adam Norrodin (MAL) Drive M7 SIC Racing Team 2:15.845s

17. Andrea Locatelli (ITA) Leopard Racing 2:15.859s

18. Albert Arenas (SPA) Peugeot MC Saxoprin 2:15.910s

19. Philipp Oettl (GER) Schedl GP Racing 2:15.950s

20. Tatsuki Suzuki (JPN) CIP-Unicom Starke 2:16.106s

21. Jules Danilo (FRA) Ongetta-Rivacold 2:16.214s

22. Juanfran Guevara (SPA) RBA Racing Team 2:16.279s

23. Fabio Di Giannantonio (ITA) Gresini Racing Moto3 2:16.311s

24. Darryn Binder (RSA) Platinum Bay Real Estate 2:16.313s

25. Aron Canet (SPA) Estrella Galicia 0,0 2:16.315s

26. Gabriel Rodrigo (ARG) RBA Racing Team 2:16.352s

27. Niccolo Antonelli (ITA) Ongetta-Rivacold 2:16.474s

28. Ayumu Sasaki (JPN) Gresini Racing Moto3 2:16.886s

29. Amiru Hafiq Azmi (MAL) Peugeot MC Saxoprint 2:16.898s

30. Khairul Idham Pawi (MAL) Honda Team Asia 2:17.596s

31. Lorenzo Petrarca (ITA) 3570 Team Italia 2:19.697s

32. Stefano Valtulini (ITA) 3570 Team Italia 2:20.042s

33. Fabio Spiranelli (ITA) CIP-Unicom Starker 2:22.021

MOTOGP:

1. Maverick Viñales (SPA) Team SUZUKI ECSTAR 1:59.947s

2. Marc Marquez (SPA) Repsol Honda Team 2:00.032s

3. Jorge Lorenzo (SPA) Movistar Yamaha MotoGP 2:00.043s

4. Valentino Rossi (ITA) Movistar Yamaha MotoGP 2:00.107s

5. Hector Barbera (SPA) Avintia Racing Ducati 2:00.384s

6. Andrea Iannone ITA Ducati Team 2:00.395s

7. Aleix Espargaro (SPA) Team Suzuki Ecstar 2:00.483s

8. Andrea Dovizioso (ITA) Ducati Team 2:00.723s

9. Pol Espargaro (SPA) Monster Yamaha Tech 3 2:01.072s

10. Alvaro Bautista (SPA) Aprilia Racing Team Gresini 2:01.078s

11. Scott Redding (GBR) OCTO Pramac Yakhnich 2:01.115s

12. Danilo Petrucci (ITA) OCTO Pramac Yakhnich 2:01.167s

13. Cal Crutchlow (GBR) LCR Honda 2:01.213s

14. Bradley Smith (GBR) Monster Yamaha Tech 3 2:01.255s

15. Eugene Laverty (IRL) Pull & Bear Aspar Team 2:01.319s

16. Stefan Bradl (GER) Aprilia Racing Team Gresini 2:01.352s

17. Jack Miller (AUS) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS 2:01.716s

18. Yonny Hernandez (COL) Pull & Bear Aspar Team 2:02.197s

19. Tito Rabat (SPA) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS 2:02.237s

20. Loris Baz (FRA) Avintia Racing 2:02.729s

21. Hiroshi Aoyama (JPN) Repsol Honda Team 2:02.830s.

MOTO2:

1. Takaaki Nakagami (JPN) IDEMITSU Honda Team Asia 2:07.283s

2. Franco Morbidelli (ITA) Estrella Galicia 0,0 Marc 2:07.422s

3. Jonas Folger (GER) Dynavolt Intact GP 2:07.435s

4. Axel Pons (SPA) AGR Team 2:07.813s

5. Johann Zarco (FRA) Ajo Motorsport 2:07.813s

6. Thomas Luthi (SWI) Garage Plus Interwetten 2:07.821s

7. Alex Marquez (SPA) Estrella Galicia 0,0 Marc VDS 2:07.973s

8. Sandro Cortese (GER) Dynavolt Intact GP 2:07.984s

9. Marcel Schrotter (GER) AGR Team 2:08.050s

10. Hafizh Syahrin Abdullah (MAL) Petronas Raceline Malaysia 2:08.083s

11. Mattia Pasini (ITA) Italtrans Racing Team 2:08.289s

12. Edgar Pons (SPA) Paginas Amarillas HP 40 2:08.599s

13. Sam Lowes (GBR) Federal Oil Gresini Moto2 2:08.615s

14. Xavi Vierge (SPA) Tech 3 Racing TECH 2:08.643s

15. Alex Rins (SPA) Paginas Amarillas HP 40 2:08.643s

16. Xavier Simeon (BEL) QMMF Racing Team 2'08.825

17. Simone Corsi (ITA) Speed Up Racing 2'08.826

18. Remy Gardner (AUS) Tasca Racing Scuderia Moto2 2'09.152

19. Isaac Viñales (SPA) Tech 3 Racing TECH 2:9.168s

20. Lorenzo Baldassarri (ITA) Forward Team 2:09.292s

21. Luca Marini (ITA) Forward Team 2:09.446s

22. Danny Kent (GBR) Leopard Racing 2:09.477s

23. Jesko Raffin (SWI) Sports-Millions-EMWE-SAG 2:09.547s

24. Ramdan Rosli (MAL) Petronas AHM Malaysia 2:09.795s

25. Ratthapark Wilairot (THA) IDEMITSU Honda Team Asia 2:09.916s

26. Iker Lecuona (SPA) CarXpert Interwetten 2:10.306s

27. Robin Mulhauser (SWI) CarXpert Interwetten 2:10.512s

28. Alessandro Nocco (ITA) Leopard Racing 2:10.642s. - BERNAMA

Berita Harian X