Jumaat, 5 April 2019 | 11:28pm
BEREGU campuran negara, Chan Peng Soon dan Goh Liu Yin ketika beraksi menentang beregu China, Wang Yilyu dan Huang Dong Ping pada perlawanan suku akhir badminton Terbuka Malaysia di Axiata Arena, Bukit Jalil. - Foto Aswadi Alias
BEREGU campuran negara, Chan Peng Soon dan Goh Liu Yin ketika beraksi menentang beregu China, Wang Yilyu dan Huang Dong Ping pada perlawanan suku akhir badminton Terbuka Malaysia di Axiata Arena, Bukit Jalil. - Foto Aswadi Alias

Keputusan suku akhir badminton Terbuka Malaysia

KUALA LUMPUR: Berikut keputusan perlawanan suku akhir badminton Terbuka Malaysia 2019 di Axiata Arena, Bukit Jalil, di sini, hari ini:

PERSEORANGAN LELAKI:

[4] Chen Long (CHN) mn [8] Kidambi Srikanth (IND) 21-18, 21-19

[2] Shi Yuqi (CHN) mn Kenta Nishimoto (JPN) 21-17, 21-16

Lin Dan (CHN) mn Kanta Tsuneyama (JPN) 16-21, 21-17, 21-10;

Jonatan Christie (INA) mn [6] Viktor Axelsen (DEN) 21-18, 21-19;

PERSEORANGAN WANITA:

[1] Tai Tzu Ying (TPE) mn [7] Ratchanok Intanon (THA) 21-14, 21-13

[4] Akane Yamaguchi (JPN) mn Pornpawee Chochuwong (THA) 21-10, 7-21, 21-19

[3] Chen Yufei CHN) mn Sung Ji Hyun (KOR) 21-18, 21-14

[2] Nozomi Okuhara mn [6] He Bingjiao (CHN) 21-19, 23-21;

BEREGU LELAKI:

[3] Takeshi Kamura-Keigo Sonoda (JPN) mn [7] Han Chengkai-Zhou Haodong (CHN) 22-20, 21-18

Fajar Alfian-Muhammad Rian Ardianto (INA) mn [1] Marcus Fernaldi Gideon-Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) 23-21,19-21, 21-18;

[2] Li Junhui-Liu Yuchen (CHN) mn [6] Mohammad Ahsan-Hendra Setiawan (INA) 21-13, 16-21, 21-17;

Takuro Hoki-Yugo Kobayashi (JPN) mn Liu Cheng-Zhang Nan (CHN) 21-17, 21-15;

BEREGU WANITA:

[5] Chen Qingchen-Jia Yifan (CHN) mn [3] Mayu Matsumoto-Wakana Nagahara (JPN) 21-17, 21-13

[8] Jongkolphan Kititharakul-Rawinda Prajongjai (THA) mn Baek Ha Na-Kim Hye Rin (KOR) 21-18, 10-21, 21-18

Chang Ye Na-Jung Kyung Eun (KOR) mn [1] Yuki Fukushima-Sayaka Hirota (JPN) 21-13, 16-21, 21-17

Du Yue-Lin Hui (CHN) mn Ni Ketut Mahadewi Istarani-Rizki Amelia Pradipta (INA) 21-18, 21-16;

BEREGU CAMPURAN:

[1] Zheng Siwei-Huang Yaqiong (CHN) mn Nipitphon Phuangphuapet-Savitree Amitrapai (THA) 21-13, 21-19

[4] Dechapol Puavaranukroh-Sapsiree Taerattanachai (THA) mn Marcus Ellis-Lauren Smith (ENG) 21-14, 21-12

[2] Wang Yilyu-Huang Dongping (CHN) mn [5] CHAN PENG SOON-GOH LIU YING (MAS) 21-19, 16-21, 27-25

Tan Kian Meng-Lai Pei Jing (MAS) mn Tontowi Ahmad-Winny Oktavia Kandow (INA) 17-21, 21-16, 21-16;

(Nota: Tanda [ ] pemain pilihan)

- BERNAMA

Berita Harian X