Selasa, 22 Ogos 2017 | 7:01am
PEMAIN perseorangan lelaki negara, Zulfadli Zulkiffli menang pusingan pertama menewaskan Arten Pochtarov pada Kejohanan Badminton Dunia di Glasgow. - Foto Hasriyasyah Sabudin
PEMAIN perseorangan lelaki negara, Zulfadli Zulkiffli menang pusingan pertama menewaskan Arten Pochtarov pada Kejohanan Badminton Dunia di Glasgow. - Foto Hasriyasyah Sabudin

Keputusan pusingan pertama Kejohanan Badminton Dunia

GLASGOW, Scotland: Berikut rangkuman keputusan pusingan pertama Kejohanan Badminton Dunia di sini, yang berakhir sebentar tadi.

PUSINGAN PERTAMA

Perseorangan Lelaki -

Tommy Sugiarto (INA) mn Hu Yun (HKG) 21-16 21-15

Rajiv Ouseph (ENGx16) mn Adam Mendrek (CZE) 21-15 21-13

Anders Antonsen (DENx14) mn Fabian Roth (GER) 21-15 21-16

Shi Yuqi (CHNx4) mn Scott Evans (IRL) 23-21 22-20

Zulfadli Zulkiffli (MAS) mn Arten Pochtarov (UKR) 8-21 21-13 21-13

Emil Holst (DEN) mn Felix Buresstedt (SWE) 21-13 21-8

Gergely Krausz (HUN) mn Vilson Vattanirappel (AUT) 21-18 11-21 21-7

Sameer Verna (IND) mn Pablo Abian (ESP) 21-8 17-4 rtd

Ygor Coehlo (BRA) mn Marius Myhre (NOR) 21-18 16-21 21-10

Tanongsak Saensomboonsuk (THA x11) mn Nick Fransman (NED) 20-22 21-12 21-6

Lin Dan (CHN x7) mn Kieran Merrilees (SCO) 21-15 21-10

Kanta Tsuneyama (JPN) mn Luis Ramon Garrido (MEX) 21-4 21-6

Wong Wing Ki Vincent (HKG x12) mn Ahmed Salah (EGY) 21-15 21-11

Luca Corvee (FRA) mn Lin Yu-Hsien (TPE) 18-21 21-17 21-13

Kidambi Srikanth (IND x8) mn Sergey Sirant (RUS) 21-13 21-12

Son Wan-Ho (KOR x1) mn Kalle Koljonen (FIN) 21-14 21-16

Perseorangan Wanita -

Rituparna Das (IND) mn Airi Mikkela (FIN) 2-0 rtd

Su Yu Chen (TPE) mn Ogar Siamupangila (ZAM) 21-6 21-8

Lyanny Alessandra Mainaky (INA) mn Kate Foo Kune 21-11 21-16

Yip Pui Yin (HKG) mn Natalia Perminova (RUS) 21-17 21-18

Tanvi Lad (IND) mn Chloe Birch (ENG) 17-21 21-10 21-19

Pai Yu Po (TPE) mn Nanna Vainio (FIN) 21-13 21-11

Kim Hyo Nin (KOR) mn Nadia Hosny (EGY) 21-2 21-4

Mariya Mitsova (BUL) mn Menna Eltanany (EGY) 21-5, 21-2

Mia Blichfeldt (DEN) mn Fabienne Deprez (Ger) 21-10 21-12

Rachel Honderich (CAN) mn Iris Wang (USA) 21-13 21-18

Sabrine Jaquet (SUI) mn Natalya Votysekh (UKR) 21-14 18-21 21-10

Line Hojmark Kjaersfeldt (DEN) mn Maria Ulitina (UKR) 21-15 21-19

Yap Rui Chen (MAS) mn Hsuan-Yu Wendy Chen (AUS) 21-19 21-11

Luise Heim (GER) mn Fontaine Mica Chapman (ENG) 17-21 21-13 21-9

Evgeniya Kosetskaya (RUS) mn Delphine Lansac (FRA) 21-19 2-16

Michelle Li (CAN) mn Linda Zetchiri (BUL) 16-21 21-17 21-16

- AFP

Berita Harian X