Sabtu, 14 Mei 2022 | 7:02am
Atlet bina badan negara, Azri Asmat Safri berjaya membawa pulang pingat perak dalam acara 55 kilogram lelaki akhir di Hanoi Sports Training and Competition Centre pada Sukan SEA ke-31 semalam. - Foto BERNAMA
Atlet bina badan negara, Azri Asmat Safri berjaya membawa pulang pingat perak dalam acara 55 kilogram lelaki akhir di Hanoi Sports Training and Competition Centre pada Sukan SEA ke-31 semalam. - Foto BERNAMA

Jadual aksi atlet Malaysia

HANOI: Berikut jadual atlet Malaysia yang beraksi dalam Sukan SEA Ke-31 pada Sabtu (14 Mei):

(Nota: Waktu Malaysia)

TRIATHLON (Sunset Bay, Tuan Chau, Halong City)

Akhir

-------

Individu Lelaki: NIGEL NG KAR KEAN & THIANG CHONG YOONG - 7 pagi

Individu Wanita: ESTHER JOY CHEN HONG LI, MAYUMI SHINOZUKA - 9 pagi

GOLF (Vinh Phuc - Heron Lake Golf Course & Resort)

Pusingan 2

--------------

Individu Lelaki: CHANG ERVIN, MARCUS LIM PANG CHUEN, RHAASRIKANESH KANAVATHI & NATEESHVAR ANATHA GANESH - 8.30 pagi

Individu Wanita: NG JING XUEN, MIRABEL TING ERN HUI & JENEATH WONG - 8.30 pagi

RENANG (Aquatic Sports Palace, National Sports Complex, My Dinh)

Saringan

--------

Kuak Dada 100m Lelaki: NG JING FU & HII PUONG WEI - 10 pagi

Akhir

-------

Gaya Bebas 1500m Lelaki: TAN KHAI XIN & SEBASTIAN SOON - 7 malam

Kuak Dada 100m Lelaki: TBC - 7 malam

Gaya Bebas 4x100m Lelaki: KHIEW HOE YEAN, WELSON SIM WEE SHENG, LIM YIN CHUEN & ARVIN SHAUN CHAHAL SINGH - 7 malam

BOLA KERANJANG 3X3 (Thanh Tri Sports and Information Cultural Center Gymnasium)

Pusingan

------------

Pasukan Wanita: MALAYSIA lwn Indonesia - 10 pagi

: Filipina lwn MALAYSIA - 2 petang

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 11 pagi

: Filipina lwn MALAYSIA - 1.20 tengah hari

: Kemboja lwn MALAYSIA - 3.40 petang

Separuh Akhir

-------------------

Pasukan Wanita (Separuh Akhir 1): ranking 1 lwn ranking ke-4 - 4.20 petang

Pasukan Wanita (Separuh Akhir 2): ranking ke-2 lwn ranking ke-3 - 4.40 petang

Tempat Ketiga

-------------------

Pasukan wanita: TBC - 5.40 petang

Pasukan Lelaki: TBC - 6 petang

Akhir

-------

Pasukan Wanita: TBC - 6.20 petang

Pasukan Lelaki: TBC - 5.40 petang

XIANGQI (Legacy Yen Tu - Quang Ninh Province)

Pusingan Awal

--------------------

Berpasukan Rapid: YEOH THEAN JERN-SIM YIP HOW - 10 pagi

Akhir

-------

Berpasukan Rapid: TBC - 4 petang

JUIJITSU (Gimnasium Dan Phuong)

Pusingan Awal

--------------------

Lelaki GI -62 kg: THEW CHIN HONG - 10 pagi

Wanita GI -48 kg: BLESS YEAP KHOON YIN - 10 pagi

Wanita GI -62 kg: CASSANDRA J POYONG - 10 pagi

Separuh Akhir

------------------

Lelaki GI -62 kg: TBC - 2.30 petang

Wanita GI -48 kg: TBC - 2.30 petang

Wanita GI -62 kg: TBC - 2.30 petang

Akhir

-------

Lelaki GI -62 kg: TBC - 5 petang

Wanita GI -48 kg: TBC - 5 petang

Wanita GI -62 kg: TBC - 5 petang

PETANQUE (Pusat Latihan dan Pertandingan sukan Hanoi)

Penyingkiran (Pusingan Robin)

-----------------------------------------

Beregu Lelaki: MUHAMMAD HAFIZUDDIN MAT DUAD-SYED AKMAL FIKRI BIN SYED ALI - 10 pagi

Beregu Wanita: NURASHIMAH SENIN-SHARIFAH AQILAH FARHANA SYED ALI - 10 pagi

SEPAK TAKRAW (Pusat Sukan Hoang Mai)

Kumpulan

-------------

Regu Berpasukan Lelaki (Kumpulan A): MALAYSIA lwn Kemboja - 10 pagi

Regu Berpasukan Wanita (Kumpulan A): Vietnam lwn MALAYSIA - 2 petang

WUSYU (Gimnasium Cau Giay)

Akhir

-------

Nanquan Lelaki: CALVIN LEE WAI LEONG - 10 pagi

Taijijian Lelaki: TAN ZHI YAN - 10 pagi

Qiangshu Wanita: PANG PUI YEE - 10 pagi

Taijiquan Wanita: SYDNEY CHIN SY XUAN & MANDY CEBELLE CHEN - 10 pagi

Daoshu Wanita: LEE JIA RONG - 10 pagi

Daoshu Lelaki: CLEMENT TING SU WEI & YEAP WAI KIN - 10 pagi

OLAHRAGA (Kompleks Sekan Nasional, My Dinh)

Pusingan 1

---------------

200m Wanita (Saringan 1): ZAIDATUL HUSNIAH ZULKIFLI - 10.15 pagi

200m Wanita (Saringan 2): SITI FATIMA MOHAMAD - 10.25 pagi

200m Lelaki (Saringan 1): MUHAMMAD AZEEM MOHD FAHMI - 10.45 pagi

200m Lelaki (Saringan 2): JONATHAN NYEPA - 10.55 pagi

Akhir

-------

Lontar Tukul Besi Wanita: GRACE WONG XIU MEI - 11 pagi

Lontar Tukul Besi Lelaki: JACKIE WONG SIEW CHEER & SADAT MARZUKI AJISAN - 12.20 tengah hari

lompat Bergalah Lelaki: ISKANDAR ALWI - 2.12 petang

200m Wanita: TBC - 5.15 petang

200m Lelaki: TBC - 5.35 petang

Lompat Kijang Wanita: R. KIRTHANA - 6.05 petang

1500m Lelaki: K. PRABUDASS & MOHAMMAD AMIRUL ARIF MOHD AZRI - 6.20 petang

BILLIARD SNOOKER (Gimnasium Ha Dong)

Pusingan Awal

-------------------

9 Ball Perseorangan Lelaki: DARRYL CHIA SOO YEW (MAS) lwn Carlo Biado (PHI) - 11 pagi

MUHAMMAD YAKUP (MAS) lwn Visal Peou (CAM) - 11 pagi

MOH KEEN HOO (MAS) lwn Siththideth Sakbieng (LAO) - 3 petang

9 Ball Perseorangan Wanita: SUHANA DEWI BINTI SABTU (MAS) lwn Vutthiphan Kongkaket (THA) - 7 malam

LAWAN PEDANG (Gimnasium Sukan Dalaman Hanoi)

Pusingan Awal

-------------------------

Foil Individu Wanita: PHILIPPA JEAN ONG ZIYI & SURAYYA RIZAL - 11 pagi

Epee Individu Lelaki: MOHAMAD ROSLAN MOHAMED & KOH I-JIE JOSHUA - 12 tengah hari

Separuh Akhir

------------------

Foil Individu Wanita: TBC - 2 petang

Epee Individu Lelaki: TBC - 2 petang

Akhir

-------

Foil Individu Wanita - TBC - 5 petang

Epee Individu Lelaki - TBC - 5 petang

PENCAK SILAT (Gimnasium Bac Tu Liem)

Suku Akhir

---------------

Putra H (80 - 85 kg): MOHAMMAD AMIRUDDIN ADZMI (MAS) lwn Jhon Paul Acat (PHI) - 1 tengah hari

Putra J (90 - 95 kg): Sengpheng Duang Vilai (LAO) lwn MUHAMMAD ROBIAL SOBRI (MAS) - 4 petang

Putra E (65 - 70 kg): SITI SHAZWANA AJAK (MAS) lwn Selly Andriani (INA) - 4.30 petang

Separuh Akhir

-------------------

Putra B (50 - 55 kg): Sabidee Salaeh (THA) lwn MUHAMMAD KHAIRI ADIB AZHAR (MAS) - 6 petang

Putra C (55 - 60 kg): Muhammad Yachser Arafa (INA) lwn MOHAMMAD HAZIM AMZAD (MAS) - 7.30 malam

FUTSAL (Ha Nam Arena)

Pusingan Robin

---------------------

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 5 petang

BOLA TAMPAR (Quang Ninh)

Pusingan Awal

--------------------

Pasukan Lelaki: Vietnam lwn MALAYSIA - 6 petang

MENDAYUNG (Hai Phong Canoeing And Rowing Training Center)

Akhir

-------

Lm1x Lelaki: MOHAMAD AMIRUL NORHADI - 10.30 pagi

CHESS (Quang Ninh)

Pusingan 7

---------------

Standard Individu Lelaki: YEOH LI TIAN - 11 pagi

Standard Individu Wanita: LYE LIK ZANG - 11 pagi

Pusingan 8

---------------

Standard Individu Lelaki: YEOH LI TIAN - 4 petang

Standard Individu Wanita: LYE LIK ZANG - 4 petang

GIMNASTIK ARTISTIK (Gimnasium Quan Ngua)

Kelayakan & Akhir

--------------------------

Kelayakan Apparatus Wanita, Akhir (WAG) & All-around Akhir (WAG): RACHEL YEOH LI WEN & GEANIE NG EE LING - 11 pagi

PINGPONG (Gimnasium Hai Duong, Wilayah Hai Duong)

Pusingan Robin, Separuh Akhir & Akhir

----------------------------------------------

Pasukan Lelaki & Pasukan Wanita: MALAYSIA - 11 pagi

E-SPORT (Pusat Konvensional Nasional)

Kumpulan

-------------

League of Legends: Wild Rift Lelaki (Acara Berpasukan) - 2 petang

FIFA Online 4 (Acara Berpasukan): MUN KIAT GAN, WAN MUHAMMAD HAKIMM WANNARIZAN, MUHAMMAD ASYRAF KAMAL & MUHAMAD LUQMAN HAZIQ HAJIMAN - 2.30 petang

BINA BADAN (Pusat Latihan dan Pertandingan Sukan Hanoi)

Pusingan awal

-------------------

70 kg Lelaki: BUDA ANAK ANCHAH - 3 petang

75 kg Lelaki: ZMARUL ARIF AL ADAM PULUTAN ABDULLAH - 4 petang

80 kg Lelaki: ZAINAL ARIF ZAINAL ARIFFIN - 5 petang

85 kg Lelaki: MUHAMMAD UZAIR MAT NOOR - 6 petang

Akhir

-------

70 kg Lelaki: BUDA ANAK ANCHAH - 3 petang

75 kg Lelaki: ZMARUL ARIF AL ADAM PULUTAN ABDULLAH - 4.45 petang

80 kg Lelaki: ZAINAL ARIF ZAINAL ARIFFIN - 5.45 petang

85 kg Lelaki: MUHAMMAD UZAIR MAT NOOR - 6.45 petang

BERBASIKAL - MTB (Wilayah Hoa Binh)

Seeding Run

-----------------

Downhill Lelaki: MOHAMAD FARIS MOHD NASHARI & AMER AKBAR ANUAR - 3 petang

Downhill Wanita: SITI NATASHA MOHD BASRI & NIA VANEESA SUHANA ZAIDI - 3 petang

BOLA SEPAK (Stadium Thien Truong, Nam Dinh)

Kumpulan

-------------

Pasukan Lelaki (Kumpulan B): Singapura lwn MALAYSIA - 5 petang

- BERNAMA

Berita Harian X