Selasa, 16 Disember 2014 | 9:16pm
ATLET Renang Lelaki Negara, Vernon Lee Jeau Zhi (kiri) memperagakan pingat emas yang dimenanginya, manakala Kevin Yeap memperoleh perak acara 400 meter hari pertama akuatik Sukan Universiti Asian Palembang 2014, di Komplek Akuatik Jakabaring. - Foto Hasriyasyah Sabudin
ATLET Olahraga Negara, Ahmad Luth Hamizan meraihkan emas acara 3000 meter berhalangan Sukan Universiti Asian Palembang 2014, di Stadium Jakabaring. - Foto Hasriyasyah Sabudin
ATLET Malaysia Muhamad Irrfan Shamsudin bersama pingat emas yang dimenanginya dalam acara Lempar Cakera Lelaki Akhir sempena Kejohanan Sukan Universiti Asean (AUG) Ke-17 di Palembang, hari ini. - Foto BERNAMA

Keputusan Sukan Universiti ASEAN

PALEMBANG: Berikut ialah keputusan Kejohanan Sukan Universiti ASEAN Ke-17 di sini, hari ini.

OLAHRAGA

Lelaki

3,000m Lari Berhalangan

EMAS: Amizan Ahmad Luth (MAS) 9:46.73s

(Hanya dua peserta sahaja)

Lompat Jauh

EMAS: Su Sukhasvasti (THA) 7.58m

PERAK: Janry Ubas (PHI) 7.30m

GANGSA: Luqman Hakim Ramlan (MAS) 7.19m

Lempar Cakera

EMAS: Muhammad Irfan Shamsuddin (MAS) 53.63m PERAK: Narong Benjaroon (THA) 51.08m

GANGSA: Sihombing Hardodi (INA) 45.45m

Wanita

Lompat Tinggi

EMAS: Pham Thi Diem (VIE) 1.86m

PERAK: Wanida Boonwan (THA) 1.80m

GANGSA: Yap Sean Yee (MAS) 1.73m

RENANG

Lelaki

50m Kuak Kupu-Kupu

EMAS: Sidiq Tiady (INA) 24.60s

PERAK: Sutanto Glenn (INA) 24.74s

GANGSA: Chan Jie (MAS) 25.27s

200m Kuak Dada

EMAS: Nuttapong Ketin (THA) 2:29.64s

PERAK: Idham Dasuki (INA) 2:21.31s

GANGSA: Ian James Barr (MAS) 2:20.46s

200m Kuak Lentang

EMAS: Siman Sudarwata (INA) 2:04.69s

PERAK: Tern Jian Han (MAS) 2:09.49s

GANGSA: Todsapon Kanjanaudom (THA) 2:12.57s

400m Gaya Bebas

EMAS: Vernon Lee (MAS) 3:57.97s

PERAK: Kevin Yeap (MAS) 3:58.19s

GANGSA: Begaskara Satrio (INA) 4:01.49s

Wanita

50m Kuak Kupu-Kupu

EMAS: Hannah Dato (PHI) 28.33s

PERAK: Supasuta Sounthornchote (THA) 28.36s

GANGSA: Chui Lai Kwan (MAS) 30.46s

200m Kuak Lentang

EMAS: Yessy Yosaputra (INA) 2:20.32s

PERAK: Nurul Fitriyanti (INA) 2:21.39s

GANGSA: Arianna Herranz (PHI) 2:24.47s

200m Kuak Dada

EMAS: Erika Kong Chia (MAS) 2:37.97s

PERAK: Cordero Denjylie (PHI) 2:38.06s

GANGSA: Pornsuda Viniyompong (THA) 2:42.72s

400m Gaya Bebas

EMAS: Khoo Cai Lin (MAS) 4:19.88s

PERAK: Banjaporn Sriphanomthorn (THA) 4:22.34s GANGSA: S Raina Grahana (INA) 4:25.79s

Berita Harian X